skip to main content
Header

Gunn, John Principal
Campbell, Cindy Assistant Principal
Howton, Nathan Assistant Principal
Thomas, Wayne Assistant Principal/Athletic Director
Goins, Andrew School Improvement Coach

Algiburi, Janet Art
Ashton, Andrew Business
Bader, Philip Social Studies
Barnes, Kristee English Department Chair - Pre-AP English II - AP English III
Brown, David Teacher
Brown, William Teacher
Bruce, Michael Teacher
Carwile, Kelly Sped
Cavanah, Cathy English I - Standard & Honors Classes
Chatman, Latrise Teacher
Cohn, Lynne Health Sciences
Cook-Aguirre, Shawncey Pre-AP English II & Yearbook I & II
Dickison, Hunter Teacher
Dowland, Adam Physical Education/Weight Lifting
Ebersole, Kenneth Teacher
Englert, Rachel Math
Erwin, Kimberly Math
Fricke, Cory Health/P.E.
Goins, Andrew School Improvement Coach
Goode, Troy Agriculture
Gray, Betsy Math: Algebra 2 and Pre-Calculus
Hatfield, Angela Reading/English Special Education
Hill, Jessica English
Holloway, Anthony Army JROTC
Huddleston, Timothy Science
Jennings, Jason Resource Teacher
Jochimsen, Michelle Social Studies
Jones, Grant Band
Jones, Terricka Special Education
Jordan, Trynndia Sped
Ladd, Shelley Science Teacher
Landrum, Abigail Spanish
LeMaster, Gloria Business
Lewis, Carolyn Teacher
Nations, Christina Science
Penick, Amanda Teacher
Perdue, Kimberly English
Peveler, J. Band/ Director of Bands
Reed, Kathi Business
Riley, Joseph Social Studies
Sanchez, Pablo Family Consumer Science
Seaman, Scott Teacher
Selfridge, Kaitlyn Mathematics
Shepherd, Jessica Earth Science
Stinson, Robert Health/Physical Education
Stockman, Kevin Algebra I
Sutton, Myra Music/Choral/Piano
Thomas, Wayne Assistant Principal/Athletic Director
Tyson Renshaw, Chris Library Media Specialist/Reading Intervention
Weiss, Brant Teacher
Wells, Edith Life Skills - Special Education
Wheeler, Heidi Science Teacher

Abbitt, Shirley Support Staff
Addison, Jeffrey Head Custodian
Babb, Michelle Support Staff
Barnes, Dalton Support Staff
Brewer, Servilia Custodian
Catlett, Georgia Check in/out
Deason, Irene Attendance Clerk
Harris, Tracey School Secretary
Hickman, Marie Custodian
Hurt, Cynthia Support Staff
Joiner, Katelyn Guidance Secretary
Lamblin, Tracy School Nurse
Leavell, Patricia Support Staff
Robinson, Brenda Cafe
Rogers, Andrew Custodian
Small, Linda Cafe Manager

Chenoweth, Carla Guidance Counselor
Roberts, Lisa Youth Service Center
Sanders, Donna Guidance Counselor
Wooten, Lisa Guidance Counselor